Bronisław Szura

Bronisław Szura – honorowy i oddany duszą i ciałem człowiek w naszej jednostce. Urodzony 31 sierpnia 1935 roku. Do OSP wstąpił w Zalesiu Śl. gdzie przywędrował w 1953 roku. Do niedawna pełnił jeszcze funkcje gospodarza naszej remizy, strażnica to jego drugi dom, jej to od wielu lat oddaje każdą wolną chwilę.

Dh Bronisław Szura (po lewej) z dh Teresą Tiszbierek

Dh Bronisław Szura (po lewej) z dh Teresą Tiszbierek

Można o nim również powiedzieć z bardzo dużym przekonaniem, że jest człowiekiem niezastąpionym. Właśnie dzięki niemu nasz sprzęt, samochody, budynek i całe obejście jest zawsze oprzątnięte i sprawne. Właśnie dzięki niemu to wszystko wygląda tak pięknie. Jest duszą, która przyciąga do straży, w której on zawsze czeka gotowy pomóc.
Zasług ma wiele, choć są one jego cichą tajemnicą, niech więc na razie tak zostanie, choć my nigdy chyba tak naprawdę nie zdołamy mu się odwdzięczyć za to co zrobił, co robi – on jest duszą tego wszystkiego.

Miejmy nadzieję, że sił starczy mu jeszcze na długo by mógł wraz z nami cieszyć się tym co jest i sukcesami, których jest udziałem.
Odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP RP w dniu 10 maja 1998 roku. Oby swą wiedzą tak teoretyczną jak i praktyczną mógł nam służyć jak najdłużej dla wspólnego dobra.


Odznaczenia, które do tej pory zostały przyznane przez ZOSP druhowi to m. in.:
– 1969 r. Brązowy Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”
– 1995 r. Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”
– 1965 r. Strażak Wzorowy
– 1975 r. Złoty Krzyż Zasługi
– 1985 r. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
– 1998 r. Złoty Znak Związku