Dwóch rannych strażaków, zniszczony wóz i liczne szkody po wichurze w Zalesiu Śląskim

Dwóch rannych strażaków, zniszczony wóz i liczne szkody po wichurze w Zalesiu Śląskim

Dwóch rannych strażaków, zniszczony wóz i liczne szkody po wichurze w Zalesiu Śląskim

📅12 marca 2019, 15:20

W nocy, 11 marca 2019 r., przez południowe województwa naszego kraju przeszła wichura, która miejscami osiągała prędkość ponad 110 km/h. Konsekwencje żywiołu odczuli również mieszkańcy naszej miejscowości. Największą siłę wichura zaczęła osiągać po północy i zaczęła wyrządzać poważne szkody.

Zniszczony wóz bojowy OSP Zalesie Śląskie

Zniszczony wóz bojowy OSP Zalesie Śląskie

Pierwsze wezwanie jakie otrzymali strażacy z OSP w Zalesiu Śląskim dotyczyło powalonego drzewa na drodze wojewódzkiej nr 426 w kierunku Strzelec Opolskich, w które uderzył motocyklista oraz zerwanego dachu z budynku gospodarczego na ul. Kościuszki w Zalesiu Śląskim. Jeden zastęp udał się do poszkodowanego motocyklisty a drugi do zerwanego dachu. Koszmar rozpoczął się po dojeździe pierwszego zastępu do motocyklisty w pobliżu miejscowości Olszowa. Strażacy po dotarciu na miejsce nie mogli wyjechać poza obszar lasu gdyż przejazd blokowało powalone drzewo, w które uderzył motocyklista. Pojazd opuścili wszyscy strażacy oprócz dowódcy, który prowadził korespondencję z dyspozytorem. W tym momencie wiatr powalił dużego buka, który przewrócił się w kierunku wozu strażackiego i uderzył w jego przód miażdżąc dach. W wyniku tego zdarzenia dwóch strażaków zostało lekko rannych – dowódca będący w samochodzie oraz strażak stojący obok samochodu. Oboje po przewiezieniu do szpitala i przebadaniu zostali z niego wypisani. Na szczęście skończyło się tylko na potłuczeniach. Kabina wozu została całkowicie zniszczona. Zabudowa pojazdu również została uszkodzona a straty wstępnie oszacowano na 700 tys. zł. Strażakom pozostał na chwilę obecną drugi, 53-letni wóz bojowy. Uszkodzony wóz trafił już do serwisu mercedesa i tam będzie oczekiwać na ekspertyzę rzeczoznawcy.

Zniszczony wóz bojowy OSP Zalesie Śląskie

Zniszczony wóz bojowy OSP Zalesie Śląskie

Wichura wyrządziła wiele szkód na terenie naszej wsi. Strażacy z Zalesia Śląskiego tego dnia zakończyli działania po godz. 18.00. Na terenie naszej wsi doszło do zerwania kilku dachów z budynków gospodarczych. Na osiedlu Popice na terenie jednego z gospodarstw uszkodzona została stodoła. Uszkodzone zostały linie energetyczne i połamane drzewa a strażacy łącznie interweniowali kilkanaście razy. Do pomocy na terenie naszej miejscowości przybyli także strażacy z Lichyni, Leśnicy oraz Raszowej.

Zniszczony wóz bojowy OSP Zalesie Śląskie

Zniszczony wóz bojowy OSP Zalesie Śląskie

Zniszczony wóz bojowy OSP Zalesie Śląskie

Zniszczony wóz bojowy OSP Zalesie Śląskie

Zniszczony wóz bojowy OSP Zalesie Śląskie

Zniszczony wóz bojowy OSP Zalesie Śląskie

Wichura wyrządziła wiele szkód w Zalesiu Śląskim

Wichura wyrządziła wiele szkód w Zalesiu Śląskim

Wichura wyrządziła wiele szkód w Zalesiu Śląskim

Wichura wyrządziła wiele szkód w Zalesiu Śląskim

Wichura wyrządziła wiele szkód w Zalesiu Śląskim

Wichura wyrządziła wiele szkód w Zalesiu Śląskim

Share this article: