Remont drogi powiatowej w Zalesiu Śląskim

📅17 listopada 2018, 21:03

Z początkiem września 2018 r., rozpoczął się dalszy etap gruntownej przebudowy drogi powiatowej pomiędzy powiatem strzeleckim i kędzierzyńsko-kozielskim. Etap ten rozpoczął się od granicy powiatów w stronę Zalesia Śląskiego. W ramach tej inwestycji oprócz przebudowy drogi trwa również budowa ścieżki rowerowej oraz chodnika. Jest to wspólny projekt powiatu strzeleckiego oraz kędzierzyńsko-kozielskiego. Oprócz tego gmina Leśnica w tym samym czasie realizuje inwestycję związaną z budową kanalizacji na ul. Kościuszki, w obrębie centrum wsi oraz na ul. Strażackiej.

Remont na głównym skrzyżowaniu

W związku z tymi pracami od początku września zarówno mieszkańcy wsi oraz przejezdni muszą liczyć się z wieloma utrudnieniami i niedogodnościami. Do końca października wyłączona z ruchu była tylko ul. Kościuszki (za wyjątkiem mieszkańców dojeżdżających do posesji). Z początkiem listopada etap związanych z przebudową drogi przesunął się już w obręb centrum wsi oraz na ul. Strażacką. Zdarty został w tym miejscach całkowicie asfalt oraz rozebrane zostały chodniki. Mimo prowadzonych robót na ul. Strażackiej, w centrum wsi oraz częściowo na ul. Leśnickiej ruch tutaj odbywa się normalnie, ale kierowcy muszą liczyć się tutaj z utrudnieniami. Niebawem ustawiona zostanie tutaj sygnalizacja świetlna tak aby usprawnić przejazd pojazdów. Z powodu rozebranych chodników ostrożniejsi muszą być również piesi. Kierowcy muszą pamiętać, że wzdłuż remontowanych odcinków dróg podążają do szkoły oraz przedszkola dzieci, więc powinni zachować szczególną ostrożność w tym miejscu.

Przed mieszkańcami oraz kierowcami jeszcze kilka miesięcy, w trakcie których muszą liczyć się z wieloma niedogodnościami.

Remont na ul. Kościuszki

Remont na głównym skrzyżowaniu