Tablice z herbem Zalesia Śląskiego

Tablice z herbem Zalesia Śląskiego

Tablice z herbem Zalesia Śląskiego

📅05 czerwca 2018, 11:32

W maju 2018 r., wykonano oraz zawieszono trzy tablice z herbem Zalesia Śląskiego. Zostały one zamocowane za zgodą zarządcy drogi na słupie stojącym na rondzie. Tablice skierowane są w stronę trzech głównych dróg dojazdowych. Tablice zostały wykonane na trwałym materiale jakim jest alu-dibond i mają wymiar 100×100 cm. Dodatkowo na tablicach umieszczono nazwę miejscowości oraz adres strony internetowej.

Pierwsza wzmianka o herbie Zalesia Śląskiego pochodzi z 1913 r. Przedstawia on chłopca idącego w stronę kościoła i niosącego tam kwiaty. Identyczny wzór znajduje się na oryginalnej pieczęci używanej w przeszłości do potwierdzania autentyczności dokumentów. W pierwszej wersji został on stworzony na tablicy podczas kadencji sołtysa Olgierda Jakrzewskiego, którą dzieci nosiły podczas np. dożynek na czele korowodu. Następnie został on przekształcony na wersję wektorową (cyfrową), dzięki czemu mógł został wydrukowany w dużej rozdzielczości na tablicach.

Herb na rondzie w Zalesiu Śląskim

Herb na rondzie w Zalesiu Śląskim

Wkrótce również pojawi się w centrum wsi duża tablica informacyjna o naszej miejscowości. Ma ona przybliżyć przejezdnym historię naszej miejscowości oraz najważniejsze obiekty w Zalesiu Śląskim.

Share this article: