Zielone światło dla wielkiej inwestycji!

Zielone światło dla wielkiej inwestycji!

Zielone światło dla wielkiej inwestycji!

📅07 września 2016, 11:29

Członkowie Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego przegłosowali kształt dużego projektu, który otrzyma dofinansowanie unijne. Dla naszego powiatu to warta około 7 mln zł budowa drogi i ścieżki rowerowej od ronda grunwaldzkiego do Zalesia Śląskiego. Mowa o 6 km nowej nawierzchni przebiegającej przez dwa mosty. To spore zadanie łączące właściwie dwa powiaty, dlatego realizowane wspólnie. Zgodnie z planem na początku przyszłego roku ma zostać ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę robót.

O planach dotyczących inwestycji starosta powiatu opowiadała podczas wczorajszej (6.09) sesji.

– Prawdopodobnie zadanie będzie realizowane etapami. Remont nie będzie łatwy, głównie za sprawą dwóch obiektów mostowych znajdujących się w ciągu drogi. Sporym wyzwaniem będzie przeciągnięcie ścieżki rowerowej przez Kanał Gliwicki, będziemy musieli wyprowadzić ją na zewnątrz – opowiada Małgorzata Tudaj.

W sumie cały, duży projekt subregionalny opiewa na około 30 mln zł, z tego 75 proc. stanowić ma dofinansowanie unijne, resztę dołożą członkowie organizacji, którzy zaplanowali wiele innych inwestycji u siebie.

Gmina Kędzierzyn-Koźle stara się o pieniądze na rozbudowę ul. Miłej, oświetlenie miejskie i zakup autobusów. Pozostali członkowie planują nowe ścieżki rowerowe w gminach wiejskich. Przedstawiciele Strzelec Opolskich nowe autobusy. Tak skonstruowany wniosek zostanie złożony w Urzędzie Marszałkowskim.

źródło: Powiat kędzierzyńsko-kozielski

Udostępnij ten artykuł: