Strażacy z Zalesia Śląskie zakupili nowoczesne fantomy

Strażacy z Zalesia Śląskie zakupili nowoczesne fantomy

Strażacy z Zalesia Śląskie zakupili nowoczesne fantomy

📅22 lipca 2016, 12:32

Strażacy z Zalesia Śląskiego zakupili dwa nowoczesne fantomy do szkoleń z udzielania pierwszej pomocy. To fantomy, na których można ćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na osobie dorosłej oraz na małym dziecku. Zakup nie był by możliwy gdyby nie przychylność sołtysa, rady sołeckiej a przede wszystkim mieszkańców naszej wsi, którzy wyrazili zgodę na zebraniu wiejskim by kwotę w wysokości 1100 zł. z funduszu sołeckiego dołożyć do zakupu tych fantomów.

Zestaw fantomów zakupiono dzięki wsparciu mieszkańców naszej wsi

Zestaw fantomów zakupiono dzięki wsparciu mieszkańców naszej wsi

Resztę kwoty dołożyli strażacy oraz sponsorzy. Strażacy cieszą się z tego zakupu bo to dobra okazja aby przeszkolić chętnych mieszkańców Zalesia Śląskiego jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Radość jest jeszcze większa bo to już drugi taki zakup dzięki wsparciu mieszkańców wsi. Poprzednim razem ochotnicy przy wsparciu mieszkańców zakupili nowoczesny automatyczny defibrylator AED, który już dwukrotnie został użyty do ratowania życia ludzkiego. Fakt wspierania strażaków przez zalesian świadczy o tym, że dostrzegają oni potrzebę podnoszenia bezpieczeństwa. Miejmy nadzieję, że fakt ten zostanie doceniony przez władze naszej gminy i sprawi, że świadomość coraz wyższego poczucia bezpieczeństwa nie będzie leżeć tylko po stronie społeczeństwa.

Strażacy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania tego zakupu. Zapowiadają, że przy każdej możliwej okazji będą szkolić mieszkańców jak udzielać pierwszej pomocy.

Share this article: