Dożynki wiejskie w Zalesiu Śląskim

Dożynki wiejskie w Zalesiu Śląskim

Dożynki wiejskie w Zalesiu Śląskim

📅21 września 2015, 18:10

6 września 2015 r., mieszkańcy Zalesia Śląskiego wspólnie dziękowali za tegoroczne zebrane plony. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 10.30, której przewodniczył ks. proboszcz Teodor Smiatek. Podczas mszy św. tegoroczni starostowie dożynkowi – Lidia i Jan Cedzich przekazali chleb księdzu proboszczowi.

Po mszy św. pod przewodnictwem orkiestry dętej z Góry Św. Anny mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście przeszli pod namiot. Po występie orkiestry dętej z Góry Św. Anny zebrani goście zostali przywitani przez sołtyskę Bożenę Mróz. Dla zebranych gości wystąpiły dzieci ze szkoły podstaowej w Leśnicy pod opieką p. Marii Wróbel. Wystąpiły także panie z Zalesia Śląskiego przebrane w stroje strażackie w specjalnie przygotowanym repertuarze. Swój występ mieli także mieszkańcy osiedla Popice, którzy zaprezentowali po raz kolejny skecz pod nazwą „Królewna śnieżna i sześciu krasnoludków”. Nie obyło się również bez występu pań z LOKiRu. Na koniec dla wszystkich odbyła się zabawa taneczna.

Organizatorami imprezy byli: Sołtys, Rada sołecka, Grupa Odnowy Wsi Zalesia Śląskiego oraz starostowie Lidia i Jan Cedzich. Dziękujemy za współpracę Leśnickiemu Ośrodkowi Kultury i Rekreacji oraz wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do uświetnienia tej imprezy. Dziękujemy również mieszkańcom za udekorowanie swoich posesji.

Galeria zdjęć:

Dożynki wiejskie w Zalesiu Śląskim - overview

Summary: Mieszkańcy Zalesia Śląskiego świętowali wspólnie na dożynkach wiejskich