Huczna majówka w Zalesiu Śląskim

📅22 maja 2014, 15:04

17 maja 2014 r., w Popicach, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, odbyła się wspaniała majówka, którą o godz. 15.00 rozpoczęło nabożeństwo majowe przy kapliczce w Popicach. Nabożeństwo poprowadził ks. Proboszcz Teodor Smiatek. Po nabożeństwie mieszkańcy przeszli w asyście orkiestry pod namiot, gdzie najpierw wysłuchali wspaniałej muzyki, którą zagrała orkiestra z Góry Św. Anny. Przybyli goście częstowali się ciastem, które piekły panie z Popic oraz chlebem z pysznym smalcem. Po chwilach muzycznego relaksu, gości przywitała sołtys Zalesia Śląskiego – Bożena Mróz wraz z Norbertem Gruszka, który odpowiedzialny był za koordynowanie przygotowań do majówki przez mieszkańców osiedla.

Po przywitaniu gości przez sołtys sołectwa imprezę poprowadziła grupa SBRT. W czasie majówki nie zabrakło wspólnych zabaw, w których udział wziął również obecny na majówce burmistrz Leśnicy – Łukasz Jastrzembski oraz nasi mieszkańcy.

Gwiazdą wieczoru była grupa kabaretowa „Ludziska z Grodziska”. Jak sama nazwa wskazuje byli to mieszkańcy Grodziska, którzy skeczami rozbawiali publiczność i zagwarantowali dobrą i sympatyczną atmosferę aż do rozpoczęcia zabawy tanecznej, którą poprowadził zespół „Athrix” z Zalesia Śląskiego.

W imieniu sołtyski naszej wsi serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tak sympatycznej majówki mimo kiepskiej pogody oraz wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w imprezie.