Św. Marcin w Zalesiu Śląskim

Św. Marcin w Zalesiu Śląskim

Św. Marcin w Zalesiu Śląskim

📅14 listopada 2013, 14:52

11 listopada 2013 r., do Zalesia Śląskiego przybył św. Marcin. Nim jednak dotarł do sołectwa, w Domu Spotkań młodzież i dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia.

Dzieci pod opieką pani Izabeli Banaś, nauczycielki z miejscowego przedszkola, przygotowywały papierowe lampiony oraz miło spędzały czas. Młodzież pod okiem pana Kazimierza Mierzejewskiego brała udział w turniejach sportowych grając w bilarda i piłkarzyki.

O godz. 16.00 rozpalono ognisko i wszyscy czekali na przybycie św. Marcina z Tours. Gdy święty dotarł na miejsce ze swoimi końmi, wspólnie z wszystkimi zebranymi przemierzył całą ulicę św. Jadwigi, śpiewając różne pieśni. Po przybyciu pod ognisko odbyła się inscenizacja rozmowy z napotkanym żebrakiem, którego ofiarował część swojej tuniki. Na koniec dzieci zostały hojnie obdarowane słodkościami przez św. Marcina.

Jak podkreślali uczestnicy imprezy – było sympatycznie i miło zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych mieszkańców wsi. W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia.