Święto Plonów w Zalesiu Śląskim – Dożynki 2013

📅02 września 2013, 14:45

Dożynkowa niedziela w Zalesiu Śląskim rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. o godz. 10.30. Starostów dożynkowych, pana Piotra i Klaudię Tiszbierek, przywitał pod kościołem ks. Teodor Smiatek, który odprawiał również Mszę św. w intencji rolników naszej parafii.

Po uroczystości kościelnej, pod przewodnictwem orkiestry z Góry Św. Anny, mieszkańcy przeszli pod namiot obok kościoła, gdzie zostali przywitani przez panią Bożenę Mróz, sołtys Zalesia Śląskiego, a następnie rozpoczęło się wspólne biesiadowanie.

Mimo chłodnej aury, mieszkańcy chętnie przychodzili pod namiot, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. O godz. 13.00 występ dała młodzież Zalesia Śląskiego, która rozbawiła publiczność skeczem o Czerwonym Kapturku, Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Dla mieszkańców wystąpili również wokaliści ze Studia Bis oraz leśnickie mażoretki.

Prowadzący tegoroczną imprezę – pan Norbert Gruszka oraz pani Bożena Mróz również świetnie radzili sobie z rozbawianiem publiczności. Dla mieszkańców wystąpiły również Suskie Skowronki ze wsi Sucha. Rozbawiali publiczność dowcipami, przyśpiewkami oraz piosenkami. Wieczorem mieszkańcy bawili się na wspólnej zabawie dożynkowej.

Mieszkańcy sołectwa nie zapomnieli również o udekorowaniu wsi oraz posesji. Sołtyska Zalesia Śląskiego dziękuje wszystkim mieszkańcom za pomoc przy przygotowaniu dożynek, starostom dożynkowym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tegorocznego Święta Plonów.