Wycieczka do Sandomierza i Kazimierza

📅23 czerwca 2013, 14:35

22 czerwca 2013 r., wcześnie rano, grupa mieszkańców Zalesia Śląskiego udała się na wycieczkę do Sandomierza. Dotarliśmy na miejsce o godz. 11.00, gdzie czekał na nas przewodnik, który oprowadzając nas pokazywał jak piękne i urokliwe to miejsce, położone na wzniesieniu. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Rynku Starego Miasta. Przeszliśmy Podziemną Trasą Turystyczną i podziwialiśmy malowniczą panoramę miasta z tarasu widokowego nad Bramą Opatowską. Odwiedziliśmy katedrę, kościół św.Jakuba, dziedziniec zamkowy, ucho igielne i wzgórze staromiejskie.

Po wspólnym obiedzie udaliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego Różany Dworek, nieopodal Kazimierza. Jest to bardzo zaciszne i rekreacyjne miejsce. Po zakwaterowaniu udaliśmy się wszyscy na wspólnego grilla i biesiadowanie. Humory wszystkim dopisywały. Następnego dnia po śniadaniu i po mszy św. w kościółku udaliśmy się do Kazimierza gdzie pani przewodnik oprowadziła nas po zabytkowym miasteczku pokazując nam najciekawsze miejsca. Oczywiście każdy z uczestników kupił na zabytkowym Starym Rynku słynne kogutki kazimierskie.

Po wspólnym obiedzie udaliśmy się na rejs statkiem po Wiśle, skąd mogliśmy podziwiać malowniczą panoramę. Na zakończenie udaliśmy się na pyszną rybkę i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wycieczka była bardzo udana.

Dziękuję wszystkim za udział i miłą atmosferę. A paniom dziękuję za upieczone pyszne ciasta, którymi częstowaliśmy się w przerwie na kawkę. Dziękuję i zapraszam do udziału w kolejnych naszych wyjazdach!