Papierowe dzieła pań z Zalesia Śląskiego

Papierowe dzieła pań z Zalesia Śląskiego

Papierowe dzieła pań z Zalesia Śląskiego

📅12 kwietnia 2013, 14:09

11 i 12 kwietnia 2013 r., w klubie spotkań DFK w Zalesiu Śląskim, odbyły się warsztaty wyplatania wikliny papierowej, które zostały przeprowadzone w ramach współpracy między Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Strzelcach Opolskich a naszym sołectwem.

Warsztaty prowadzone były pod okiem pani Gabrieli Malorna – pracownikiem ODR-u oraz pani Danuty Gordzielik z Grodziska. Panie z Zalesia Śląskiego chętnie zapoznawały się z technikami wykonywania wikliny i szybko uczyły się plecenia ich samodzielnie, a efekty ich pracy były już widoczne dnia następnego.

– Pierwszego dnia uczyłyśmy się zwijać papierowe rurki, z których następnego dnia wyplatałyśmy serca, wianki oraz koszyki. – Na pozór wydaje się to bardzo proste, ale musiałyśmy trochę poćwiczyć, aby rurki wykonane zostały dobrze. Solidne wykonanie rurek owocowało w dalszej pracy – mówi sołtyska Zalesia Śląskiego – Bożena Mróz. Panie, które wzięły udział w warsztatach nie kryją swojego zadowolenia. Każdej z pań udało się wykonać własne dzieło, które było niepowtarzalne a w końcowej fazie imponujące. Jest to świetna metoda wykorzystywania różnych starych gazet, czyli ich recyklingu – dodała sołtyska.

Dziękuję pani Gabrysi i Danusi, za chęć przybycia do nas i przekazania nam cierpliwie swojej wiedzy. Dziękuję również wszystkim paniom, które chętnie skorzystały z warsztatów i razem spędziły miło i sympatycznie ten czas.