Święto Piwa, czyli Octoberfest w Zalesiu Śląskim!

Święto Piwa, czyli Octoberfest w Zalesiu Śląskim!

Święto Piwa, czyli Octoberfest w Zalesiu Śląskim!

📅25 października 2012, 13:46

W sobotę, 20 października 2012 r. mieszkańcy Zalesia Śląskiego wspólnie biesiadowali na Święcie Piwa, które odbyło się przy remizie OSP w Zalesiu Śląskim. Imprezę zorganizowała sołtys Bożena Mróz przy współpracy z radą sołęcką oraz z Grupą Odnowy Wsi. Impreza przebiegała na wzór „Octoberfestów”, które odbywają się w Niemczech.

Dla licznie zebranych mieszkańców zagrała orkiestra dęta z Góry Świętej Anny oraz zaśpiewali wokaliści ze studia wokalnego Bis działąjące przy kole TSKN Leśnica. Konkursy z nagrodami przygotował i przeprowadził Norbert Gruszka. Odbyły się także chóralne śpiewy biesiadnych piosenek i „jurnych przyśpiewek”, które prowadził Zbyszek Romik.

Wieczór zakończyły tańce na betonie posadzki remizy. W menu imprezy zbalazły się: golonka, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, piwo i grzane wino. – Impreza odbyła się w nowym namiocie, którego zakup sfinansowany został ze środków, które otrzymała wieś jako nagrodę za zdobycie wyróżnienia w konkursie „Piękna Wieś Opolska 2012” – mówi Zbigniew Romik – Mieszkańcom Zalesia bardzo spodobała się idea zakupu jak i sam namiot.

Impreza pn. „Święto piwa – Oktoberfest” odbyła się u nas po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. Spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Ustawiony przy remizie OSP namiot był pełen uczestników.