Strażacy z Zalesia Śląskiego mają nowy wóz bojowy

📅11 grudnia 2011, 12:39

9 grudnia 2011 r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu Śląskim doczekali się spełnienia ich wielkiego marzenia. Po wielu latach udało się zakupić nowoczesny, średni wóz bojowy, marki mercedes.

– Zrealizowanie tego marzenia kosztowało nas wiele trudu, wyrzeczeń i poświecenia wszystkich strażaków. Dziś jednak cieszymy się, że to marzenie się ziściło. Życzymy wszystkim jednostkom aby i one przeżyły taką radość jaką odczuliśmy osobiście w dniu, w którym ten nowoczesny pojazd przyjechał do Zalesia Śląskiego. Nie życzymy jednak żadnej jednostce tych trudnych chwil, zmartwień i wielu innych sytuacji, z którymi musieliśmy radzić sobie sami, a które spędzały nam sen z powiek – mówi naczelnik OSP w Zalesiu Śląskim Tadeusz Korczyński. Tego samego dnia, w którym strażacy pojechali po odbiór mercedesa, zostali przeszkoleni w zakresie obsługi pojazdu. Atego wyposażony jest w ogromną ilość elektronicznych sterowników i funkcji, które muszą być obsługiwane w rozsądny sposób.

Ten pojazd to ogromny wzrost poczucia bezpieczeństwa nie tylko wszystkich mieszkańców Zalesia Śląskiego, ale i całej naszej gminy. To ważny aspekt, który ma ogromne przełożenie na czas dojazdu ratowników na miejsce zdarzenia, ich bezpieczeństwa podczas prowadzenia akcji ratowniczych i wreszcie jeszcze większa skuteczność prowadzonych działań, które ratują ludzkie życie i dobytek.

Więcej informacji na temat nowego pojazdu bojowego już wkrótce na naszej stronie oraz na witrynie strażaków z OSP w Zalesiu Śląskim.