W Zalesiu Śląskim śpiewali poezję

W Zalesiu Śląskim śpiewali poezję

📅09 grudnia 2011, 12:35

29 listopada w w Domu Spotkań w Zalesiu Śląskim odbyła się impreza pn. „Śpiewajmy poezję”. Jej organizatorami byli sołtyska i rada sołecka.

W pięknie udekorowanej sali przy blasku świec zebrani delektować się mogli nie tylko poezją, ale także ciastem, kawą, herbatą, chlebem ze smalcem i ogórkami. Członek rady sołeckiej Zbigniew Romik grał na gitarze, a śpiewom przewodziła jego małżonka. Tekst piosenek wyświetlany był na ścianie, więc wszyscy mogli włączyć się w śpiew. – Przygotowaliśmy repertuar jesienny oraz kilka piosenek o miłości, dzięki którym niektórym przypomną się być może młodzieńcze lata – mówi Romik – Mamy także kilka piosenek typowych do śpiewania przy ognisku.

Impreza miała także akcenty andrzejkowe. Oprócz śpiewów zebrani opowiadali również dowcipy, a  Norbert Gruszka przypomniał wszystkim monolog o strażakach. – Od dawien dawna panny spotykały się 29 listopada w wigilię Św. Andrzeja i wróżyły – mówi Zbigniew Romik – Dziewczęta spotykały się wieczorami, co dodawało nastroju tajemniczości. My także w dzisiejszy wieczór będziemy wróżyć z wosku.