Spotkanie absolwentów po latach (’56 i ’63)

📅06 maja 2008, 15:01

Długi majowy weekend w Zalesiu Śląskim był dobrą okazją do wielu spotkań. Do wyjątkowego spotkania doszło 2 maja. Do Zalesia zjechały dwa roczniki absolwentów tutejszej Szkoły Podstawowej.

Pierwsi kończyli szkołę w 1971 roku. Z obecnych na spotkaniu byli to: Falkowski Norbert, Gabor Sylwia, Gerlich Jadwiga, Jochem Weronika, Kandziora Eugeniusz, Koppa Norbert, Modry Jerzy, Panek Norbert, Szablicka Barbara, Tiszbierek Hubert, Tiszbierek Gertruda, Kandzior Ruta, Golly Ryszard, Kurzeja Irena, Jeleń Karol, Guttmann Elżbieta, Gnielka Marysia, Leszczyk Edeltrauda, Lesik Józek, Cichoń Irena, Warzecha Marysia, Bownik Edyta.

Druga grupa absolwentów kończyła szkołę w 1978 r. Na spotkaniu obecni byli: Monika Koppa-Rech, Gerard Majnusz, Gerard Strużyna, Erwin Jochem z żoną, Krystyna Majnusz-Cholewa, Ryszard Korczyński, Lilla Wieczorek-Popławska, Andrzej Majnusz, Marcela Niewiadomska-Sładek, Józef Gabor, Teresa Cedzich-Ciupka, Kornelia Zwiór-Hołenko.

Wszyscy wspólnie ze swoimi wychowawcami wzięli udział we Mszy św. o godz. 15.00 a następnie udali się do Szkoły Podstawowej by tam powspominać dawne czasy. Byli nawet tacy, którzy po raz ostatni próg szkoły przekroczyli dokładnie w dniu ukończenia podstawówki. Te spotkania to nie ostatnie w tym roku. Kolejne już 10 maja (rocznik 1968) i następne 22 maja (rocznik 1958).