To już 6 lat!

📅05 maja 2008, 14:58

Dokładnie sześć lat temu – 5 maja 2002 roku uruchomiona została strona internetowa, na której miały się znaleźć podstawowe informacje dotyczące naszej miejscowości. Udało się nam stworzyć skromną elektroniczną wizytówkę naszego sołectwa. Sześć lat temu w sieci było zaledwie kilka dostępnych stron tego typu.

Jako pierwszy powstał dział dotyczący wyłącznie ogólnych wydarzeń w naszej wsi. Jednak w niedługim czasie narodził się pomysł by wszystkie te informacje zostały w jakiś sposób podzielone. I tym też sposobem serwis ten przerodził się w portal, który składał się z działów o sołectwie, parafii, straży pożarnej i nowej strony o Szkole Podstawowej. Warto dodać, że pierwszą stroną internetową jaka reprezentowała Zalesie Śląskie w sieci, była strona internetowa Szkoły Podstawowej w Zalesiu Śląskim. Powstała ona już w 1999 roku, a przy tworzeniu pomagał dyrektor szkoły M. Pociecha (już trwają prace nad nową stroną SP).

Strona parafii stała się aktualnie źródłem aktualnych ogłoszeń duszpasterskich, które można sobie wydrukować. To wygodne szczególnie dla osób starszych, które cieszą się, że nie muszą pamiętać całego tygodniowego planu Mszy św. Nie brakuje także aktualnych wydarzeń z życia naszej wspólnoty parafialnej. Wizytówka naszych druhów zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na stronę internetową OSP. Tam też każdy może znaleźć ważniejsze wydarzenia z życia OSP Zalesie Śląskie. Dziś serwis informacyjny zawiera nie tylko informacje o wydarzeniach w Zalesiu Śląskim, ale również gromadzi informacje o wydarzeniach w całej naszej gminie. Od początku br. statystycznie cały serwis rejestruje miesięcznie ponad 2000 unikalnych odwiedzin i liczba ta systematycznie wzrasta.

Staramy się na bieżąco informować Was o wydarzeniach. Miło jest nam słyszeć szczególnie z ust osób, które na stałe mieszkają za granicami kraju, że dzięki tej stronie są na bieżąco z wydarzeniami. Z biegiem lat coraz rzadziej wracają oni do Zalesia, ale i tak mogą chociaż w ten sposób być z nami codziennie. Dziękujemy zatem wszystkim, którzy zaglądają tutaj i cenią sobie nasze informacje.

redakcja
Zalesie.online