„Młodzież zapobiega pożarom”

📅11 lutego 2008, 14:50

9 lutego br. po raz kolejny zorganizowane zostały gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Raszowej. Do rozgrywek w III grupach wiekowych przystąpiło 33 uczestników z jednostek OSP z terenu gminy Leśnica.

Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się wiedzą teoretyczną podczas pisania testu z 20 pytaniami. Najlepsi – po 4 osoby w każdej grupie wiekowej – zostały zakwalifikowane do finału ustnego, podczas którego Jury w składzie: st.kpt. Marek Wójcik z KP PSP Strzelce Opolskie, Teresa Tiszbierek i Alfons Długosz sprawdzili wiedzę z zakresu znajomości sprzętu pożarniczego, praktycznych umiejętności z pierwszej pomocy oraz z zakresu prewencji.

W konsekwencji zwycięzcami zostali:

I gr. wiekowa
1. Sylwana Mróz z OSP Zalesie Śląskie
2. Martina Tiszbierek z OSP Zalesie Śląskie
3. Łukasz Ziegler z OSP Raszowa

II gr. wiekowa
1. Ewa Marek z OSP Zalesie Śląskie
2. Marek Murlowski z OSP Raszowa
3. Aneta Czakai z OSP Lichynia

III gr. wiekowa
1. Martyna Błoniarz z OSP Zalesie Śląskie
2. Joanna Kroker z OSP Lichynia
3. Joanna Mnich z OSP Zalesie Śląskie

Laureaci będą reprezentowali gminę na szczeblu powiatowym.
Eliminacje gminne zostały zorganizowane dzięki uprzejmości Burmistrza naszej gminy, który ufundował puchary i książki dla wszystkich uczestników oraz poczęstunek.