II Igrzyska Olimpijskie

📅19 listopada 2007, 14:21

W dniu 17.11.2007 odbyły się II Igrzyska Olimpijskie przedszkolaków gminy Leśnica i zaproszonych gości. Impreza organizowana przez Publiczne Przedszkole w Zalesiu Śląskim już po raz drugi ściągnęła przedszkolaków i ich rodziny do Hali Sportowej w Leśnicy. Udział w tej imprezie wzięły udział przedszkolaki z Przedszkoli: Raszowa, i Łąk Kozielskich, Leśnicy, Dolnej, Kadłubca, Lichyni i Zalesia Śląskiego. Na specjalne zaproszenie przyjechały również przedszkola ze Zdzieszowic: Przedszkole nr 2 oraz Przedszkole nr 3 im Pszczółki Mai.

Każde z przedszkoli reprezentowało jeden z krajów europejskich. Icj zadaniem było przygotować plakat o danym kraju, znicz olimpijski jego barwach. Stroje sportowców również były w barwach reprezentowanego kraju. Igrzyska jak tradycja karze rozpoczęły się od wprowadzenia i zaprezentowania każdej z drużyn. Następnie wprowadzono flagę Olimpijską którą niosły dzieci każdego z przedszkoli. oraz znicz olimpijski. Uroczystego otwarcia dokonał v-ce burmistrz Pan Andrzej Iwanowski.

Całość prowadził Pan Kazimierz Mierzejewski a jego pomocnikami były dzieci z klasy V SP w Zalesiu Śląskim. One to również w przerwach między poszczególnymi konkurencjami, prezentowały układy taneczne. Przewidziano również konkurencje dla pań i rodziców- dmuchanie balonów na czas a także dla dyrektorów- siłowanie na rękę. . Tutaj bezkonkurencyjna okazała się dyrektorka Przedszkola w Raszowej p Małgorzata Bartodziej .

Wszystkie konkurencje wykonane przez dzieci sprawiały wszystkim ogromną radość i zaangażowanie. Również zgromadzoną publiczność ogarnęła fala emocji bo doping był żywy i bardzo głośny.
Po kilku godzinach zmagań, sportowcy zmęczeni ale zadowoleni odebrali z rąk Pana Burmistrza dyplomy, medale oraz puchary zwycięskie. Wszyscy rozeszli się do domów obiecując, że za rok spotkamy się znów.