Sportowe sukcesy uczennic z SP w Zalesiu Śląskim

📅05 października 2007, 14:19

3 października 2007r. w Parku Miejskim w Strzelcach Opolskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Udział w tych zawodach wzięły także podopieczne K. Mierzejewskiego, uczennice SP w Zalesiu Śląskim:

W kategorii klas V, miejsca odpowiednio zajęły:
Martina Tiszbierek – wice-mistrzyni powiatu
– III miejsce zajęła – Sandra Pinkawa
– V miejsce zajęła – Iza Duda

W kategorii klas VI:
– V miejsce – Sylwana Mróz

Wszystkie dziewczęta zakwalifikowały się do finałów wojewódzkich, które odbędą się w najbliższą środę w Lasocicach koło Nysy. Udział w zawodach wzięły także: Mariola Dronia, Małgosia Duda oraz Marzena Mikos, które uplasowały się na 8-9 oraz 10 miejscu. W biegu wzięło udział około 45 uczennic.

Warto zaznaczyć, że wspomniane wyżej dziewczęta brały udział w Gminnych Biegach Przełajowych, które odbyły się wokół malowniczych stawów w Raszowej.
Tam zdecydowanie pokonały swoje koleżanki z Leśnicy i Raszowej zajmując sześć pierwszych miejsc. Wygrała Iza Duda przed Sandrą Pinkawą a trzecia była Marzena Mikos.

Jak zaznaczył opiekun dzieczyn p. K. Mierzejewski – Sukcesy dziewcząt to efekt Ich wytężonej pracy w roku szkolnym, ale również w czasie wakacji. Wówczas bowiem realizowały plan treningowy jaki im przygotowałem. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.