Sprawy MZK z K-Koźla przez Zalesie cd.

📅16 września 2007, 14:14

14 września nasz radny Kazimierz Mierzejewski przedstawił nam ciąg dalszy problemu, który ciągle stoi pod znakiem zapytania, a o którym co jakiś czas przypominamy na stronie naszego serwisu.

Urząd Miejski w Leśnicy przygotował wstępne materiały do dyskusji na temat:
„Uruchomienie połączeń autobusowych relacji Cisowa – Łąki Kozielskie – Cisowa oraz Cisowa – Zalesie Śląskie – Cisowa lub Cisowa – Zalesie Śląskie – Sławięcice a koszty Gminy Leśnica.”

W materiale tym został zawarty aktualny rozkład autobusów PKS z Zalesia Śl. oraz z Łąk Kozielskich do dz. Koźle. My wyłącznie skupimy się narazie na relacji Zalesie Śląskie – Koźle. Pojawiło się wiele dygresji na temat rzadkości uczęszczania z tych kursów przez mieszkańców Zalesia.  Drodzy analitycy. Rzeczą oczywistą a raczej logiczną jest, że mieszkańcy nie bedą korzystać z połączeń, które mijają się z celem. Jak podkreślił na zebraniu radnych p. Mierzejewski wszystkie ranne kursy, które odbywają się w stronę miasta kończą się w w innych dzielnicach miasta niż centrum.
Zaznaczony także został fakt iż nie jest konieczne uruchamianie – jak na razie – kursów w soboty i niedziele. To pozwoli na zmniejszenie kosztów o ok 1/3.