Pożeganliśmy Jana Pawła II

📅08 kwietnia 2005, 14:09

Od dnia śmierci, w przeddzień i w sam dzień pogrzebu Papieża Jana Pawła II, również mieszkańcy naszej parafii w szczególny sposób pamiętali o Tym, który tak wiele uczynił dla nas wszystkich.
Ta pamięć widoczna była zarówno poprzez modlitwę, w której mieszkańcy pamiętali o Ojcu Świętym, a także poprzez zewnętrzne okazanie wdzięczności Bogu za dar takiego człowieka. Zalesianie przystroili swoje domy w symbole religijne, obrazy Jana Pawła II, których przybywało z dnia na dzień. W środę 6 kwietnia o godz. 18.30, w kościele parafialnym w Zalesiu, odbyła się Msza św. w intencji Ojca Świętego, na której zebrało się wiele ludzi, by podziękować i pożegnać Papieża Jana Pawła II.

Wiele osób udało się także na miejsce, gdzie Jan Paweł II w 1983 roku, odbył jedną z wielu swoich pielgrzymek. Tym miejscem jest Góra św. Anny, gdzie prawie 22 lata temu, ponad milion wiernych witało tu i odprawiło nieszpory z Papieżem.  Dziś pod jego pomnikiem ustawionym w 2000 roku oraz na ołtarzu papieskim, palą się znicze – symbol nadziei i pamięci. W nocy, z czwartku na piątek, obyło się tutaj czuwanie młodzieży, przy ołtarzu papieskim. Natomiast w piątek o godz. 18.00 odbyła się Msza św. na pożegnanie Ojca Świętego.

W przeddzień pogrzebu Papieża Jana Pawła II, ponad 20 tysięcy ludzi zebrało się także w Kędzierzynie-Koźlu. To tam wzdłuż Alei Jana Pawła II przeszedł Biały Marsz, który odbył się we wszystkich miastach, noszących w nazwie swoich ulic treść – „Jan Paweł II”. O godz. 21.37 nastała zupełna cisza, którą przenikał jedynie dźwięk bijących dzwonów kościelnych. Po kilkunastu minutach ciszy, tłum ludzi ruszył w kierunku kościoła znajdującego się na osiedlu Piastów, by tam razem pomodlić się, podziękować i pożegnać Ojca Świętego. Niech, zatem każdy zapamięta Tego człowieka, który zjednoczył niezliczone tłumy ludzi na całym świecie. To dowód, że Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem, który mimo jego odejścia z tego świata, pozostanie w naszej pamięci.