Udana zabawa w Zalesiu Śląskim

Udana zabawa w Zalesiu Śląskim

📅29 maja 2004, 13:45

Tak można nazwać festyn rodzinny jaki odbył się 29 maja w Zalesiu na boisku szkolnym. Całość rozpoczęła się od nabożeństwa w kościele parafialnym w Zalesiu Śl. o godz. 14.00. Po nabożeństwie wszyscy w towarzystwie pięknie grającej orkiestry pod przewodnictwem p. Hadasika przeszli z kościoła na boisko przy szkole podstawowej, gdzie ustawiony był namiot oraz inne atrakcje przygotowane dla wszystkich bez względu na wiek. Rozkręceniem festynu zajęła się grająca od początku orkiestra, prezentując się okazale i bardzo ciekawie. W następnej kolejności występowały przedszkolaki pod opieką pani Oli Kolibaby oraz pani Barbary Strużyna z Publicznego Przedszkola w Zalesiu Śl. Wystąpiły także dzieci z przedszkola w Lichyni. Dzieci zaprezentowały się bardzo ładnie, przedstawiając różne sceny mające pokazać jak bardzo kochają swoich roziców, których pod ustawionym namiotem było nie mało. Bardzo pięknie zaprezentowały się także „Lichyńskie Promyki”, których opiekunem jest pani Małgorzata Skoluda. Wszystkie dzieci nie tylko wzruszały, ale i rozbawiały zebranych gości do łez.
Swoje kolejne przedstawienia prezentowały dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zalesiu Śl. One również popisały się niezawodnym i bardzo atrakcyjnym programem. Skupiały na sobie uwage nie tylko zebranych starszych gości, ale i rówieśników przybyłych ze swoimi rodzicami.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wybory Miss Zalesia Śląskiego. Nie wątpliwie „dziewczyny”, które się zaprezentowały nie grzeszyły urodą, ale za to zebrały mnóstwo oklasków od zebranej publiczności, a zwyciężczyni otrzymała drogiej klasy samochód. Reszta kandydatek do tego zaszczytnego tytułu musiała nacieszyć się nagrodami pocieszenia, które były również bardzo atrakcyjne.
W międzyczasie dla uatrakcyjnienia całej imprezy odbywały się liczne ciekawe imprezy, których prowadzeniem zajął się nauczyciel WF-u p. Kazimierz Mierzejewski. Zawody były dla wszystkich i dla tych najmłodszych i dla o wiele starszych. Wszystkie cieszyły dobrym „wzięciem” bo chętnych do udziału w zawodach nie brakowało. Największe problemy z wykonywaniem zadań, jak można by się było domyśleć mieli rodzice. Tutaj wyszły na jaw braki sportowego tryby życia.
Nie brakowało konkursów, w których udział brali rodzice i ich pociechy. Wszyscy spisywali się bardzo dobrze. Nikt nie odszedł bez słodkiej nagrody.
Każdy mógł zakupić losy, które uprawniały do wzięcia udziału w losowaniu roweru górskiego, namiotu 3-osobowego oraz pięknego króliczka. Wyprzedano wszystkie losy, a było ich 700. Na boisku ustawione było także stoisko z upominkami oraz punkt medyczny, w którym można było sobie za darmo zmierzyć ciśnienie. Skorzystać także było można z jazdy na gokartach oraz poskakać na „żabie do skakania”.
Zaspokojeniem głodnych gości zajął się sam sołtys oraz inni mieszkańcy Zalesia. Swoją pomoc zaoferowali także strażacy, którzy pilnowali bezpieczeństwa gości zarówno w drodze na boisko jak i na samym miejscu trwającej imprezy. Nie można także pominąć ciekawego zaprezentowania przez zaproszonych strażaków z PSP w Kędzierzyna-Koźla., którzy pokazali jak wygląda praca nurków.
Około godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna prowadzona przez zespół „Michel”dla dorosłych.
Podsumowując cała impreza okazała się bardzo ciekawa. Przyciągnęła wszystkich przybyłych gości a wśród nich burmistrza Huberta Kurzała, jego zastępcy Krystiana Tomali, proboszcza Czesława Gac oraz wielu innych gości, którzy przybyli nawet z sąsiednich województw. Słowa uznania należą się przede wszystkim organizatorom tego festynu, a więc dyrektorowi Publicznego Przedszkola w Zalesiu, nauczycielom z przedszkola oraz szkoły podstawowej, wszystkim dzieciom oraz Radzie Rodziców. Wszyscy włożyli w to wiele pracy i wysiłku, który się opłacał.