Dostęp do Internetu

📅16 lutego 2003, 14:33

W Zalesiu pojawiło się ogłoszenie o prowadzonych konsultacjach naszego zastępcy burmistrza z TP S.A. o możliwości „dociągnięcia” do naszej gminy łącza stałego. Nie podano jednak jakiego typu łącze, ile wyniesie ewentualne podłączenie oraz miesięczny abonament. Wiadomo jednak, że aby cokolwiek mogło drgnąć potrzebna jest pewna liczba chętnych konkretnej liczby nie podano). Wiemy jedynie, że zainteresowani mogą pobrać u sołtysów, które należy wypełnić i złożyć w Urzędzie Miasta Leśnica. Możemy się tylko domyślać, że chodzi tu o przyłącze SDI oferowane od niedawna przez TP S.A. Jeśli chodzi faktycznie o SDI to ceny i tak zwalają z nóg. Cena instalacji jest duża, ale można na to przymrużyć oko. Natomiast abonament miesięczny wynosi około 139 złotych.
Drugą opcją jest łącze POLPAK o dużej przepustowości i jakości przesyłanych danych. Było by to chyba najlepsze wyjście – zarówno jakość usług jak i cena jest do przyjęcia. Jednak jeśli chodzi o cene to na pewno duży wpływ będzie miała liczba osób zainteresowanych.