Zjazd Zalesian!

📅02 czerwca 2002, 12:14

1 i 2 czerwca w Zalesiu na „II Heimattreffen” gościli przybyli z daleka i bliska byli mieszkańcy Zalesia Śląskiego. Gości było sporo, a również obecni mieszkańcy w dużym gronie uczestniczyli w biesiadzie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji byłych i obecnych mieszkańców wioski. Dodatkową atrakcją był X Przegląd Orkiestr i Kapel Mniejszości Niemieckiej. Wystąpiło 5 orkiestr dętych, zwycięzców tegorocznego przeglądu. Gości powitali burmistrz miasta i gminy Leśnica Hubert KurzałJoachim Guttmann oraz sołtys Olgierd Jakrzewski. Osobą wyróżnioną była pani Zofia Mierzejewska, która otrzymała dyplom i medal Zasłużonej Dla Ziemi Leśnickiej – „Uczyłam w szkole w Zalesiu przez 33 lata. Przyszłam tu w 1967 roku we wrześniu, a szkołę otwarto w maju. Byłam więc od początku tutaj” – opowiada pani Zofia Mierzejewska. Całość przebiegła świetnie, jedynie pogoda trochę nie dopisała.

źródło: „Strzelec Opolski”

Plan uroczystości:
14:00 – Msza Św. w intencji byłych i obecnych mieszkańców Zalesia Śl.
15:15 – Zbiórka uczestników i przemarsz na boisko szkolne
15:30 – Koncert orkiestr
19:30 – Zabawa taneczna

14:30 – rozpoczęcie biesiady
14:45 – występ zespołu „Tęcza” z Jaryszowa
16:00 – występ przedszkolaków
16:00 – występ uczniów SP Zalesie Śl.
17:00 – występ zespołu „Zaas” z Kotulina
18:30 – podsumowanie zjazdu